Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

 

  1. Úvod
  2. Krbová kamna NORDICA
  3. Krbová kamna FORTUNA 7 kW Nordica

Krbová kamna FORTUNA 7 kW Nordica

Kulatá kamna o velikosti 56 cm s velikým prosklením, kachlovým akumulačním obkladem a otočnou mechanikou.

Moderní  krbová kamna kulatého rozměru mají plášť kachlový, trojité  ekologické spalování, externí vzduch, rošt a dvířka z litiny. Ohniště ze světlé... celý popis
Dostupnost
do 10 dnů
Barevné provedení
Cena bez DPH
56 529 Kč
68 400 Kč
ks
Splátková kalkulačka HomeCredit
Výkon do vzduchu v kW:7
Účinnost v %:80,4
Palivo:dřevo, dřevěné brikety
Přenos tepla:konvekce
Velikost kouřovodu v mm:150
Hmotnost v kg:184
Kompletní specifikace

Moderní  krbová kamna kulatého rozměru mají plášť kachlový, trojité  ekologické spalování, externí vzduch, rošt a dvířka z litiny. Ohniště ze světlého materiálu Yronker a fantastické čisté hoření.

Tak jak je unikátní tento výrobek z venku, to samé je i uvnitř.

Konstrukce a popis.

Celá základní konstrukce je svařena z oceli o síle 5mm. Jedná se o velmi pevnou a těsnou spalovací komoru s držáky na zavěšení kachlů. Ve spodní části pod litinových roštem je velký popelník, umožňující vybírat popel jednou za týden. To vše je kryto kachlovým obkladem, takže nedochází k narušení čistého uměleckého  designu. Otvírací přikládací dvířka jsou pro zvýšení těsnosti a pevnosti z litiny. Vnitřní obložení ohniště je jedinečné. Jsou to desky s patentovou technologií pod obchodním názvem „YRONKER“. Co je na nich tak převratného?  Především vysoká žárová odolnost a pevnost blížící se litině. Se šamotem se to nedá ani trochu srovnávat! Výroba je na přírodní bázi a tím šetří životní prostředí. Také další parametry jsou nadstandardní!     Hladký povrch snižuje zanášení černým uhlíkem, vysoká hmotnost a síla udržuje stabilně vysokou spalovací teplotu. Bílé zbarvení odráží více tepla do prostoru  a při správné teplotě zůstává světlé. Podle toho se dá usuzovat jak kdo topí!  Zda správně nebo špatně.     Regulovatelný primární vzduch podporuje roztápění do studeného komínu.     Sekundární vzduch je průchodem přes labyrint vzduchových cest, tak silně předehřán, že když fouká od shora na sklo, spálí případné usazeniny nebo je jednoduše sfoukne. Regulace je páčkou, schovanou u popelníku, umožňuje jemnou regulaci rychlosti hoření.                 Terciární (třetí) vzduch vyúsťuje tryskami v zadní části ohniště. Zde má za úkol zchladit nejteplejší část ohniště a přehřátým vzduchem katalyticky spálit aromatické uhlovodíky obsažené ve dřevu. Tento vzduch je přisáván zcela automaticky  a mimo jiné také zamezuje exploze  plynů při nesprávném  uzavření  vzduchů. Do cesty kouře při výstupu jsou  vloženy dva   deflektory – sloužící jako katalyzátor, kde dohořívající  dřevo-plyny získají turbulenci zvyšující účinnost. První deflektor, který je přímo nad ohništěm je z izolantu, tak aby část tepelné energie vyzářil zpět na rošt.  Litinový rošt je svým provedením unikátní s dvěmi funkčními možnostmi.    Hoření na roštu s otevřenými otvory a bezroštové  s uzavřenými .  Když se roztápí je rošt otevřený a vzduch vstupující od spodu a zjednodušuje roztápění za studena. Při potřebě menšího tepla se rošt dá uzavírat a například přes noc se zcela uzavře.Tím popel zůstává na roštu „obaluje “ žhavé uhlíky a ráno je snadnější roztopení .

Kachlové obložení je v barvě bílé a bordo a povrch má lesklou glazuru.

Při topení vyniknou velké plameny, příjemné teplo přes sklo, jednoduchá obsluha a krásné provedení.

Rozměry a  designem přináší do bytu krásu, teplo a pohodu.

Instalace přímo do zařízeného prostoru v řádu několika hodin je možná.

Parametry
Výkon do vzduchu v kW7
Účinnost v %80,4
Palivodřevo, dřevěné brikety
Přenos teplakonvekce
Spotřeba paliva v kg/h2
Velikost kouřovodu v mm150
Hmotnost v kg184
Výhřevnost prostoru při zateplení 35W/1m3200
Velikost externího vzduchu v mm100
Výška v mm1267
Šířka v mm526
Hloubka v mm505
Typ spalovánítřístupňové
Obkladkeramika
Konstrukce spalovacího prostorulitina, Nordiker
Typ roštuotočný
Popelníkvyjímatelný
Velikost polen v mm250
Rozměr vstupního otvoru do spalovacího prostoru v mm327x404
Rozměry spalovacího prostoru v mm318x470x400
Doporučený tah komínu v Pa12
Hmotnostní průtok spalin v g/s5,4
Výstupní teplota spalin v °C292
počítadlo.abz.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.