Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

 

  1. Úvod
  2. Krbová kamna NORDICA
  3. Krbová kamna FORTUNA 7 kW průhledové prosklení

Krbová kamna FORTUNA 7 kW průhledové prosklení

Kulatý tvar kachlového krbu s oboustranným prosklením a plápolajícím plamenem hoření.

  Krbová kamna FORTUNA průhledová 7 kW je do středu místnosti, kde je pohled z obou stran. PRŮHLEDOVÁ KAMNA FORTUNA Tak jak je unikátní tento výrobek ... celý popis
Dostupnost
do 10 dnů
Barevné provedení
Cena bez DPH
67 843 Kč
82 090 Kč
ks
Splátková kalkulačka HomeCredit
Výkon do vzduchu v kW:7
Účinnost v %:80,4
Palivo:dřevo, dřevěné brikety
Přenos tepla:konvekce
Velikost kouřovodu v mm:150
Hmotnost v kg:190
Regulovaný výkon kW v rozsahu:4 až 8
Kompletní specifikace

 

Krbová kamna FORTUNA průhledová 7 kW je do středu místnosti, kde je pohled z obou stran.

PRŮHLEDOVÁ KAMNA FORTUNA

Tak jak je unikátní tento výrobek z venku, to samé je i uvnitř. Celá základní konstrukce je svařena z oceli o síle 5mm. Jedná se o velmi pevnou a těsnou spalovací komoru s držáky na zavěšení kachlů. Ve spodní části pod litinových roštem je velký popelník, umožňující vybírat popel jednou za týden. To vše je kryto kachlovým obkladem, takže nedochází k narušení čistého uměleckého  designu. Otvírací přikládací dvířka jsou pro zvýšení těsnosti a pevnosti z litiny. Vnitřní obložení ohniště je jedinečné. Jsou to desky s patentovou technologií pod obchodním názvem „YRONKER“. Co je na nich tak převratného?  Především vysoká žárová odolnost a pevnost blížící se litině. Se šamotem se to nedá ani trochu srovnávat! Výroba je na přírodní bázi a tím šetří životní prostředí. Také další parametry jsou nadstandardní! Hladký povrch snižuje zanášení černým uhlíkem, vysoká hmotnost a síla udržuje stabilně vysokou spalovací teplotu. Bílé zbarvení odráží více tepla do prostoru  a při správné teplotě zůstáví světlé. Podle toho se dá usuzovat jak kdo topí! Zda správně nebo špatně.

 

 

Technický popis

Regulovatelný primární vzduch podporuje roztápění do studeného komínu.   Sekundární vzduch je průchodem přes labyrint vzduchových cest, tak silně předehříván, že když fouká od shora na sklo, spálí případné usazeniny nebo je jednoduše sfoukne. Regulace je páčkou, schovanou u popelníku, umožňuje jemnou regulaci rychlosti hoření.    Terciární (třetí) vzduch vyúsťuje tryskami v zadní části ohniště. Zde má za úkol zchladit nejteplejší část ohniště a přehřátým vzduchem katalyticky spálit aromatické uhlovodíky obsažené ve dřevu. Tento vzduch je přisáván zcela automaticky  a mimo jiné také zamezuje exploze  plynů při nesprávném  uzavření  vzduchů. Do cesty kouře při výstupu jsou  vloženy dva   deflektory – sloužící jako katalyzátor. Zde dohořívající  dřevo-plyny získají turbulenci zvyšující účinnost. První deflektor, který je přímo nad ohništěm je z izolantu, tak aby část tepelné energie vyzářil zpět na rošt.    Litinový rošt je svým provedením unikátní s dvěmi funkčními možnostmi. Hoření na roštu s otevřenými otvory  a bezroštové  s uzavřenými .  Když se roztápí je rošt otevřený a vzduch vstupující od spodu urychluje a zjednodušuje roztápění za studena. Při potřebě menšího tepla se rošt dá uzavírat a například přes noc se zcela uzavře.Tím popel zůstává na roštu „obaluje “ žhavé uhlíky a ráno je snadnější roztopení .   Kachlové obložení je v barvě bílé a bordo a povrch má lesklou glazuru. Tento  typ je krásný a funkční kus nábytku pro topení i navození příjemné atmosféry. Rozměry a designem přináší do bytu krásu,   teplo a pohodu.

Instalace přímo do zařízeného prostoru v řádu několika hodin je možná.

Parametry
Výkon do vzduchu v kW7
Účinnost v %80,4
Palivodřevo, dřevěné brikety
Přenos teplakonvekce
Spotřeba paliva v kg/h2
Velikost kouřovodu v mm150
Hmotnost v kg190
Výhřevnost prostoru při zateplení 35W/1m3229
Velikost externího vzduchu v mm100
Výška v mm1267
Šířka v mm526
Hloubka v mm505
Typ spalovánídvoustupňové
Obkladkeramika
Konstrukce spalovacího prostorulitina, Nordiker
Typ roštuotočný
Popelníkvyjímatelný
Velikost polen v mm250
Rozměr vstupního otvoru do spalovacího prostoru v mm327x404
Rozměry spalovacího prostoru v mm319x460x340
Doporučený tah komínu v Pa12
Hmotnostní průtok spalin v g/s7,4
Výstupní teplota spalin v °C260
Regulovaný výkon kW v rozsahu4 až 8
počítadlo.abz.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.