Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

 

  1. Úvod
  2. KRBOVÁ KAMNA NORDICA
  3. Krbová kamna GAIA s troubou 6 kW Nordica

Krbová kamna GAIA s troubou 6 kW Nordica

Nádherná kachlová kamna s malým v

    Gaia s troubou - topení a pečení je nyní možné Malá výkonem, velká výškou, těžká pro akumulaci tepla, elegantní kachlový obklad a  vyladěné troji... celý popis
Dostupnost
do 10 dnů
Barevné provedení
Cena bez DPH
45 364 Kč
54 890 Kč
ks
Splátková kalkulačka HomeCredit
Číslo produktu:400020
Výkon do vzduchu v kW:6
Účinnost v %:82
Přenos tepla:konvekce
Velikost kouřovodu v mm:120
Hmotnost v kg:186
Kompletní specifikace

 

 

Gaia s troubou - topení a pečení je nyní možné

Malá výkonem, velká výškou, těžká pro akumulaci tepla, elegantní kachlový obklad a  vyladěné trojité  spalování  s  činnosti 82%. Klasické provedení s dvěmi dvířky, jedno přikládací a jedno na popelník s malými oddělovacími kachličky je velmi líbivé. Nejnovější způsob trojitého spalování dřeva udržuje hodně tepla v kamnech, málo znečišťuje sklo a kouřové cesty. Doplněním o funkční troubu vznikla vyšší konstrukce s ještě vyšší hmotností s rozšířenou funkčností. Při pohledu na obrázek se musí každému líbit jak kamna vypadají v interiéru i detail provedení v barvě pergamena nebo bordo. Barevná varianta v barvě Capucino je také  velmi oblíbená.

 

Popis konstrukce

Bytelná dvouplášťová  konstrukce  má  vnitřní korpus  z pozinkované oceli. Tato ochrana zcela vylučuje reznutí a řadí je v tomto směru mezi nezničitelné  Uvnitř jsou vložené na sebe jednotlivé litinové desky vyplňující celý spalovací prostor.  Vnitřní vroubkování  litiny má vliv na hoření a zamezuje praskání. Otočný litinový rošt a popelník umožňují dlouhodobé topení bez vyhasnutí.V horní části ohniště, před výstupem do komína jsou vloženy dva deflektory. Ty mají za úkol jednak omezit plameny do komína ale i zlepšit  průběh dohoření plynů ze dřeva.

Ovládání při topení je velmi jednoduché. Zatápí se otevřením spodního (primárního) vzduchu  šoupátkem nebo kolečkem na dvířkách . Vzduch pod rošt usnadňuje roztápění do studeného komínu! Po roztopení a nahřátí kamen se tento vzduch musí uzavřít a začne působit vzduch druhý (sekundární). Tento vzduch prochází litinovým nástavce uvnitř ohniště, kde je pro vzduch vytvořen labyrint pro maximální ohřev. Takto horký vzduch je vyfukován štěrbinou v horní   části skla dvířek a tím zamezuje usazování sazí. Druhou  hlavní funkcí je slučování s plyny uvolněnými ze dřeva. Tomu se říká dvojité ekologické hoření. Pro ještě lepší hoření a čistotu skla má Nordica zabudován automatický třetí vzduch (terciární) v zadní části ohniště. Právě tato konstrukce má jedinečné vlastnosti na provoz a jednoduchou obsluhu.

Velkou předností je také, že nasávací otvory do druhého pláště jsou hodně u podlahy a při delším topení se  teplý vzduch vystupující na plotně ohřeje bez jakékoliv potřebné energie a dostane se i do vzdálených míst  od kamen. Masivní kachle s ocelovo-litinovou konstrukcí korpusu jsou  velmi těžké a váha dosahuje 186 kg. Zde je možno říci, že se jedná o akumulační kamna .Toto eliminuje kolísání tepla navenek  při přikládání a po vyhasnutí jsou teplá ještě nějakou dobu. Tím, že jsou všechny horké díly ukryté pod kachlovým obkladem snižuje možnost popálení.

Parametry
Výkon do vzduchu v kW6
Účinnost v %82
Přenos teplakonvekce
Spotřeba paliva v kg/h1,7
Velikost kouřovodu v mm120
Hmotnost v kg186
Výhřevnost prostoru při zateplení 35W/1m3172
Velikost externího vzduchu v mmbez přímého napojení
Výška v mm1331
Šířka v mm495
Hloubka v mm468
Typ spalovánítřístupňové
Obkladkeramika
Konstrukce spalovacího prostorulitina
Typ roštuotočný
Popelníkvyjímatelný
Velikost polen v mm250
Rozměr vstupního otvoru do spalovacího prostoru v mm210x255
Rozměry spalovacího prostoru v mm273x370x300
Doporučený tah komínu v Pa12
Hmotnostní průtok spalin v g/s6
Výstupní teplota spalin v °C242
Rozměry trouby v mm227x296x290
počítadlo.abz.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.