Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

 

  1. Úvod
  2. KRBOVÁ KAMNA NORDICA
  3. Krbová kamna NICOLETTA EVO s troubou Vogue amestyst

Krbová kamna NICOLETTA EVO s troubou Vogue amestyst

Litinový základ, kachlový obklad, pečící trouba, malá spotřeba při zvýšené účinnosti!

Krbová kamna s kachlovým obkladem Nicoletta 9,1 kW s troubou na pečení. Není to nádhera mít doma krb v kamnech a ještě troubu na pečení? Příjemné te... celý popis
Dostupnost
do 10 dnů
Cena bez DPH
68 537 Kč
82 930 Kč
ks
Splátková kalkulačka HomeCredit
Výkon do vzduchu v kW:9,1
Účinnost v %:86
Přenos tepla:konvekce
Velikost kouřovodu v mm:130
Hmotnost v kg:242
Kompletní specifikace

Krbová kamna s kachlovým obkladem Nicoletta 9,1 kW s troubou na pečení.

Není to nádhera mít doma krb v kamnech a ještě troubu na pečení? Příjemné teplo, které kachle vyzařují udělá tu pravou příjemnou atmosféru.

Obložení z masivních kachlových blokům v tomto případě v barvě Silk Vogue Ametista s matným  povrchem je efektní a krásné. Na vedlejších detailních obrazcích je zřetelně vidět jak jsou kamna konstruována. Litina z venku, litina uvnitř a elegantní kachlová obklad jako druhý plášť. V horní části je velká trouba. Mnoho lidí si může klást otázku k čemu to je. Tak za prvé vysoká konstrukce s výkonem 9,1 kW je optimální pro přechodné i trvalé vytápění a vytváří solitérní prvek moderně zařízených domácnosti, kde je kuchyň součástí obytného prostoru.

Odcházející kouřové spaliny mají ještě dostatečnou teplotu aby troubu vyhřáli na potřebnou teplotu. Trouba je velká, takže upečení kuřete, masa, koláče není překážkou. Kdo jednou okusil jídlo z trouby vytápěné dřevem musí uznat, že je lepší než na plynu a elektrice. Proto také upečená pica na dřevu je nejlepší.

Stále více lidí přichází na to, že když topí v kamnech a do komínu odchází teplo dá se ještě využít. V okolních zemích s tradicí topení dřevem to není nic nového. Jistě byl konstrukční oříšek jak vyřešit rovnoměrnost tepla v troubě. Je na to ale norma a způsob měření takže i toto bylo splněno.

Sofistiákovaná konstrukce bez kompromisů.

Přikládací dvířka  jsou spojeny v jeden celek s novou konstrukcí litinového rámu. Pravoúhlý tvar vnitřních výstuh zcela zamezuje kroucení v závislosti na teplotě. To je podmínkou pro těsnost spalovacího prostoru, lepší regulovatelnost a snížení emisí CO2 a prachových částic. Také stoupla účinnost k 80,9%  spotřeby  2,3 kg za hodinu je skutečně nízká. Druhý plášť je vytvořen z kachlových desek, které jsou proti poškození zavěšené .  Spodní díl je osazen vysouvacím šuplíkem, který může ukrývat dřevo ale muže sloužit také jako ochrana vypadávání popílku  při přikládání.

Bytelná dvouplášťová  konstrukce  mají vnitřní korpus  z pozinkované oceli. Tato ochrana zcela vylučuje reznutí a řadí je v tomto směru mezi nezničitelné  Uvnitř jsou vložené na sebe jednotlivé litinové desky vyplňující celý spalovací prostor.  Vnitřní vroubkování  litiny má vliv na hoření a zamezuje praskání. Otočný litinový rošt a popelník umožňují dlouhodobé topení bez vyhasnutí.V horní části ohniště, před výstupem do komína jsou vloženy dva deflektory. Ty mají za úkol jednak omezit plameny do komína ale i zlepšit  průběh dohoření plynů ze dřeva.

Ovládání při topení je velmi jednoduché. Zatápí se otevřením spodního (primárního) vzduchu  šoupátkem nebo kolečkem na dvířkách . Vzduch pod rošt usnadňuje roztápění do studeného komínu! Po roztopení a nahřátí kamen se tento vzduch musí uzavřít a začne působit vzduch druhý (sekundární). Tento vzduch prochází litinovým nástavce uvnitř ohniště, kde je pro vzduch vytvořen labyrint pro maximální ohřev. Takto horký vzduch je vyfukován štěrbinou v horní   části skla dvířek a tím zamezuje usazování sazí. Druhou  hlavní funkcí je slučování s plyny uvolněnými ze dřeva. Tomu se říká dvojité ekologické hoření. Pro ještě lepší hoření a čistotu skla má Nordica zabudován automatický třetí vzduch (terciární) v zadní části ohniště. Právě tato konstrukce má jedinečné vlastnosti na provoz a jednoduchou obsluhu.

Velkou předností je také, že nasávací otvory do druhého pláště jsou hodně u podlahy a při delším topení se ohřátý teplý vzduch dostane dost daleko od kamen. Masivní kachle s ocelovo-litinovou konstrukcí korpusu jsou  velmi těžká a dosahuje se váhy 230 kg.

Toto zcela zamezuje kolísání tepla  při přikládání a po vyhasnutí dlouhou dobu ještě hřeje.

Parametry
Výkon do vzduchu v kW9,1
Účinnost v %86
Přenos teplakonvekce
Spotřeba paliva v kg/h2,4
Velikost kouřovodu v mm130
Hmotnost v kg242
Výhřevnost prostoru při zateplení 35W/1m3260
Velikost externího vzduchu v mm120
Výška v mm1423
Šířka v mm587
Hloubka v mm572
Typ spalovánítřístupňové
Obkladkeramika
Konstrukce spalovacího prostorulitina
Typ roštuotočný
Popelníkvyjímatelný
Velikost polen v mm300
Rozměr vstupního otvoru do spalovacího prostoru v mm355x245
Rozměry spalovacího prostoru v mm379x370x327
Doporučený tah komínu v Pa12
Hmotnostní průtok spalin v g/s7
Výstupní teplota spalin v °C215
Rozměry trouby v mm330x300x370
počítadlo.abz.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.