Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

 

  1. Úvod
  2. Krbová kamna NORDICA
  3. Sporák TermoRosa D.S.A. 15,5 kW s výměníkem

Sporák TermoRosa D.S.A. 15,5 kW s výměníkem

Kompaktní kuchyňský sporák s funkcí kotle pro vytápění celého domu.

Absolutní favorit pro vaření, pečení, lokální vytápění a do ústředního topení. Všeobecně oblíbený, mnoha lety vyzkoušený je sestaven z ocelových a ... celý popis
Dostupnost
do 10 dnů
Barevné provedení
Cena bez DPH
69 479 Kč
84 070 Kč
ks
Splátková kalkulačka HomeCredit
Výkon do vody v kW:9
Výkon do vzduchu v kW:6,5
Účinnost v %:79,9
Palivo:dřevo, dřevěné brikety
Přenos tepla:sáláním, vodou
Velikost kouřovodu v mm:150
Hmotnost v kg:211, mastek - 226
Kompletní specifikace

Absolutní favorit pro vaření, pečení, lokální vytápění a do ústředního topení.

Všeobecně oblíbený, mnoha lety vyzkoušený je sestaven z ocelových a litinových komponentů. Na vnější obklad jsou použity kachlové desky a bloky. Dvojité spalování je rozšířeno o automatický třetí (terciární vzduch), omývání skla teplým sekundárním vzduchem má vliv na čistotu prosklení.. To vše jsou výhody které se cení. Šestiletá výroba prošla mnoho zlepšeními a již několik let používaným novým výměníkem tepla se systému D.S.A. byla završena poslední vývojová etapa. Vnější kachlový obklad v několika barvách nebrání instalaci do rozličných prostorů a vybavení domácností. Podívejte se dále na konstrukci aby jste se přesvědčili, že jsme vám nelhali.

Základní nosný korpus je sestaven z ocelových pozinkovaných plechů. Tato konstrukce vynikne především při použití ve starých objektech kde je zvýšená vlhkost a zinek plně zabrání reznutí.

Aby bylo hoření stejně kvalitní jako v běžných sporácích nezasahuje výměník až k roštu ale začína asi 10cm nad ním. To umožňuje udržovat na roštu stálou  vrstvu žhavých uhlíků vzniklou po vyhoření plynů . Po novém přiložení se dřevo vznítí snadněji a nepřipéká se na boční stěny teplosměrných ploch.

Teplovodní výměník je vyroben v systému DSA.

Těsnost každého kusu je ve výrobě kontrolována na 6 Barů. To je až 3x více než je provozní tlak a prakticky zcela vylučuje pozdější poškození. Zabudovanou dochlazovací smyčka ve spojení s termostatickým ventilem chrání výměník před přehřátím způsobeném  např. při výpadku energie.  Vnitřní povrchová barva výměníku je žáruodolná a při instalaci automatického antikondenzačního okruhu je životnost prakticky neomezená!

Pro zvýšení odolnosti propálení trouby je ještě vložen nerezový plech a rafinovaná přepážka. Vede plyny tak, aby po celé ploše varné plotny byla teplota rovnoměrná. Litinový rám s vloženou  zabroušenou plotnou pro dokonalé vaření mají nad ohništěm 5 odnímatelných kruhů. Celá tato sestava má zespoda litinové výstupky – výstuhy, které prakticky odstraňují prasknutí  a prohnutí.  Dvířka na přikládaní i k troubě jsou litinová a jsou zcela identická s kamnovými výrobky. Využívají novou konstrukci pravoúhlých výstuh, takže je zcela vyloučeno kroucení v závislosti na teplotě. Pod roštem je velký popelník přístupný také litinovými dvířky s regulátorem roztápěcího – primárního vzduchu. Zcela dole je výsuvná zásuvka na dřevo.

Ještě nesmíme opomenout automatickou regulaci hoření termostatem, kde se nastavuje teplota vody, která je potom udržována a zabudovaný teploměr pro přesnou teplotu na pečení.

Kachlový obklad s nejpopulárnější barvu Bordo ale také obložení mastkem si nachází své zájemce

Parametry
Výkon do vody v kW9
Výkon do vzduchu v kW6,5
Účinnost v %79,9
Palivodřevo, dřevěné brikety
Přenos teplasáláním, vodou
Spotřeba paliva v kg/h4,5
Velikost kouřovodu v mm150
Hmotnost v kg211, mastek - 226
Výhřevnost prostoru při zateplení 35W/1m3444
Velikost externího vzduchu v mmbez přímého napojení
Výška v mm852
Šířka v mm1017
Hloubka v mm662
Typ spalovánítřístupňové
Obkladkeramika, mastek
Konstrukce spalovacího prostorulitina, Nordiker
Typ roštuzvedací
Popelníkvyjímatelný
Velikost polen v mm250
Rozměr vstupního otvoru do spalovacího prostoru v mm220x265
Rozměry spalovacího prostoru v mm265x285x400
Doporučený tah komínu v Pa17 - 20
Hmotnostní průtok spalin v g/s15,5
Výstupní teplota spalin v °C241
Rozměry trouby v mm330x300x410
počítadlo.abz.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.